Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Spotkanie Marszałka Senatu z ambasadorem Iranu

W dniu 24 czerwca 2020 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Islamskiej Republiki Iranu pana Masouda E. Kermanshahiego.

Ambasador Iranu poinformował, że blisko miesiąc temu Islamskie Zgromadzenie Konsultacyjne podjęło pracę w nowym składzie, który ukształtował się w wyniku wyborów przeprowadzonych w Iranie w lutym br. Wyraził nadzieję na odnowienie współpracy Zgromadzenia z polskim Sejmem i Senatem, zwłaszcza na poziomie grup bilateralnych, które mogliby utworzyć parlamentarzyści irańscy i polscy.

Marszałek Tomasz Grodzki i Ambasador Masoud E. Kermanshahi zgodzili się, że ważnym obszarem rozwoju stosunków polsko-irańskich jest sfera kultury i nauki. Ambasador poinformował, że spodziewa się, iż w nieodległej przyszłości dojdzie do zawarcia umowy o współpracy pomiędzy Iranem i Polska w zakresie kultury i nauki. Podkreślił, że stan uzgodnień dotyczących tej umowy jest już na końcowym etapie.

Ambasador przekazał również informację o stanie pandemii COVID-19 w Iranie oraz działaniach ochronnych podejmowanych przez władze. Wyjaśnił, jak kształtuje się obecnie wyposażenie irańskich placówek systemu opieki zdrowotnej w produkty lecznicze i wyroby medyczne.

Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
Spotkanie Marszałka Senatu z...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito