Rozwiń język: pl
 
 
Senat Rzeczypospolitej Polskiej

Wydarzenia

Spotkanie Marszałka Senatu RP z ambasadorem Wietnamu

W dniu 3 lipca 2020 r. Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki przyjął Ambasadora Socjalistycznej Republiki Wietnamu pana Vu Dang Dunga, który kończy swoją misję dyplomatyczną w Polsce. Ambasador poinformował o stanie relacji polsko-wietnamskich i możliwościach ich dalszego rozwoju, zwłaszcza w  obszarze wymiany handlowej i w sferze wzajemnych inwestycji. Wyjaśnił, że wietnamskie Zgromadzenie Narodowe dostrzega potrzebę wdrożenia reform w wielu obszarach gospodarki, gdyż liczne przepisy nie przystają do rzeczywistości rynkowej.

Ambasador Vu Dang Dung prosił o kontynuację współpracy parlamentarnej między Polską i Wietnamem. Uznał, że polskie doświadczenia w reformowaniu systemu gospodarczego mogą być dla Wietnamu dobrym wzorcem. Wskazał również na możliwości współpracy w dziedzinie szkolnictwa wyższego wymieniając kierunki, którymi są zainteresowani Wietnamczycy (górnictwo, farmacja, okrętownictwo).

Marszałek Tomasz Grodzki wyraził nadzieję, że w stosunkowo nieodległej przyszłości pandemia COVID-19 ulegnie wygaszeniu na tyle, że możliwy będzie zintensyfikowanie współpracy pomiędzy polskim Senatem i wietnamskim Zgromadzeniem Narodowym poprzez wznowienie kontaktów parlamentarnych grup bilateralnych.

Marszałek Senatu podziękował Ambasadorowi Vu Dang Dungowi za reprezentowanie Socjalistycznej Republiki Wietnamu w Rzeczypospolitej Polskiej przez ostatnie trzy lata i za jego wkład w rozwój polsko-wietnamskich stosunków.

Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
Spotkanie Marszałka Senatu RP...
realizacja: Ideo powered by: CMS Edito